Kā izveidot mājaslapu pašam?

kā izveidot mājaslapu pašam

Ja budžets ir ierobežots vai vienkārši vēlies darīt pats, pastāv daudz un dažādu iespēju, kā ātri un kvalitatīvi izveidot mājaslapu pašam pat bez tehniskām zināšanām.

Viena no šī brīža populārākajām un arī mūsu ieteiktā platforma mājaslapu veidošanai ir WordPress. WordPress sniedz iespēju pievienot mājaslapai praktiski jebkādu funkcionalitāti kāda nepieciešama, sākot no dažādiem kontaktu formas līdz pat e-komercijas un klientu vadības papildinājumiem. Jebkas, ko varat iedomāties, ir atrodams WordPress spraudņu (plugins) publiskajā bezmaksas direktorijā.

Kā izveidot WordPress mājaslapu pašam

Vispirms jāiegādājas labs un uzticams hostings. Modernākās hostinga kompānijas piedāvā iespēju uzstādīt WordPress pavisam vienkārši ar pāris klikšķu palīdzību un piedāvā arī klientu atbalstu, kas parūpēsies par to, lai Jūs iegūtu gatavu WordPress mājaslapu bez aizķeršanās.

Kādus funkcionālos papildinājumus jeb spraudņus uzstādīt

Mēs iesakām noteikti uzstādīt jebkuras mājaslapas pamata vajadzības aizpildošos spraudņus un atzītākie no tiem ir:

  1. Contact form 7 (kontaktu forma)
  2. Shield (mājaslapas drošība)
  3. AddThis (sociālo tīklu sekošanas un dalīšanās spraudnis)
  4. Litespeed (kešatmiņa ātrai darbībai)

Papildus pēc savām vajadzībām varat uzstādīt arī e-komercijas spraudni WooCommerce, kas sniegs mūsdienīgu un pilnvērtīgu interneta veikala funkcionalitāti gan fizisku, gan arī digitālu preču pārošanai.

Kamēr mājaslapa vēl ir izstrādes stadijā un nav gatava publiskai pieejai, tās publisko pusi var paslēpt, uzstādot tādu spraudni kā “Coming Soon Page & Maintenance”. Tas ļaus uzstādīt paziņojumu, ka mājaslapa ir izstrādes stadijā, kā arī norādīt kontaktinformāciju, ja nepieciešams.

Attēlā redzams WordPress administrācijas paneļa piemērs – spraudņu sadaļa.

Kā izveidot mājaslapu pašam ar WordPress

Kā veidot WordPress mājaslapas dizainu

WordPress piedāvā lielu direktoriju ar bezmaksas un arī maksas dizaina sagatavēm jeb tēmām, tāpēc pašam nebūs nepieciešams strādāt pie dizaina izstrādes. Lai gan iespējams izveidot savu dizaina tēmu, WordPress piedāvāto tēmu klāsts ir plašs un daudzveidīgs. Ikviens var atrast savai gaumei un vajadzībām atbilstošu dizaina tēmu.

WordPress instalācija parasti ietver aptuveni 3 noklusējuma tēmas, taču Jūs jebkurā laikā varat apskatīt un ielādēt jaunas tēmas. Lai atrastu jaunas tēmas, apmeklējiet WordPress administrācijas pusi – sadaļu Izskats/Tēmas. 

Ja tomēr vēlaties profesionālu mājaslapas izveides un sagatavošanas servisu, sazinieties ar mums šeit!

Lai mājaslapa būtu labi atrodama Google, Bing, Yandex un citos meklētājos ir svarīgi to optimizēt un pastāv vienkārši optimizāijas soļi, ko iespēajams veikt arī paša spēkiem. Uzzini vairāk šeit!