Kas ir hostings? (mājaslapu mitināšana tīmeklī)

kas ir hostings

Ja vēlies noskaidrot, kas ir hostings, tad nonāci īstajā vietā. Šajā lapā vienkārši un izmeļoši pastāstīsim kā darbojas tīmekļa mitināšana, kāpēc tā ir nepieciešama un kādi dažāda veida tiešsaistes hostingi pastāv. Palīdzēsim arī saprast, kāda veida mājaslapu hostings. būtu piemērotākais tieši. tavai vietnei.

Atruna: Šī lapa satur partneru materiālu un apmeklējot saites, mēs varam saņemt komisiju.

Mājaslapu hostinga definīcija

Hostings jeb tīmekļa mitināšana ir IT pakalpojums, kas nodrošina interneta vitnes datņu izvietošanu serverī, kas publicē tavu vietni un padara to pieejamu globālajā tīmeklī. Vienkāršiem vārdiem, tā ir vieta, kur atrodas mājaslapa (tās datnes), un kura ļauj apmeklētājiem tai piekļūt caur interntu jebkurā laikā.

Ar ko atšķiras hostings un domēna vārds

Mājaslapas domēna vārds jeb nosaukums ir tās adrese, piemēram, dainis.lv. To var salīdzināt ar mājas adresi, kamēr hostings ir pati māja, kur vietne atrodas. Vieteni atrast var ievadot tās adresi, jeb domēna vārdu pārlūkprogrammās, kā Google Chrome, Safari, Edge un citas.

Kādi hostinga veidi pastāv

Eksistē dažāda veida hostinga pakalpojumi. Tie atšķiras ar kapacitāti, jeb piemērotību lieliem vai arī maziem projektiem. Izvietojumu kopietojamā serverī, vai atsevišķš fizisks vai arī virtuāls serveris.

Dalītais hostings

Dalītais hostings ir vispopulārākais, lētākais un arī vieglāl lietojamais hostinga veids. Tas ir kā lietotāja konts uz koplietošanas servera, kuru izmanto vēl daudzi citi lietotāji. Hostinga konts ir izolēts no citiem kontiem, taču servera resursus iespējams izmantot vienlīdzīgi ar citiem lietotājiem. Dalītajā hostingā parasti ir uzstādīti resursu ierobežojumi, kas ļauj izmantot konkrētu resursu apjomu tā, lai resursu pietiktu arī citiem lietotājiem. Neizmantojot visu serveri vienai vietnei ir iespējams daudz ietaupīt un iegūt hostingu par pavisam zemu cenu. Līdz ar to šāda veida hostings ir izdevīgs jauniem projektiem un mazām vietnēm. Tas nebūs piemērots apjomīgām vietnēm ar augstām prasībām.

VPS hostings

VPS jeb virtuālais privātais serveris ir kā atsevišķs serveris, parasti ar administratora pieeju. To var salīdzināt ar virtuālu personīgo datoru iekšā fiziskā datorā. Tas ir lētāks veids, kā iegūt serveri arī maksājot mazāk. Šī veida hostings noder specifiskām lietotnēm un tehnoloģijām, kam nav pietiekamas dalītā hostinga piedāvādās iespējas

Veltītā servera hostings

(ang. dedicated server hosting) ir atsevišķs fizisks serveris kā vesels dators, kas pilnībā ir viena lietotāja jeb īpašnieka rīcībā. Šis hostings noder apjomīgiem biznesiem un liela mēroga interneta vietnēm.

Mākoņhostings

Mākoņhostinga mākoņserveru tīklā ir viens no jaunākajiem tīmekļa hostinga paveidiem. Tas apvieno visu iepriekšminēto hostinga veidu priekšrocības. Mākoņu mitināšana ir pieejama tik pat vienkāršā izskatā kā dalītais hostings – tas ir atsevišķs hostinga konts, kas ir vienkāršs un viegli lietojams. Atšķirība ir tāda, ka mākoņtehnoloģijā saslēgtie serveri ļauj pēc nepieciešamības izmantot jebkura pieslēgtā servera resursus. Tādā veidā mājaslapai ir pieejams tik apjomīgs resursu daudzums, kāds var kļūt nepieciešams jebkurā brīdī. Mākoņmitināšanas cenas parasti ir augstākas kā dalītajam hostingam, bet zemākas kā veltītajam serverim. Tas padara šo hostinga veidu par visefektīvāko augošiem projektiem.

Secinājumi – Kādu hostingu izvēlēties?

Pēc šī raksta izlasīšanas Jums jau varētu būt skaidrība, ko nozīmē katra veida hostings un kas derēs Jūsu vietnei. Taču, ja vēl izvēle nav skaidra, iesakām sākumā izvēlēties dalīto hostingu, kuru pie Hostinger var paaugstināt uz mākoņhostingu sekunžu laikā un bez liekas piepūles.