Kas ir SEO optimizācija?

kas ir seo

Ar jautājumu “Kas ir SEO optimizācija” nākas saskarties ikvienam, kurš uztur vai apsver uzsākt mājaslapas izveidošanu un/vai uzturēšanu. Esam uzskaitījuši lietas, kuras būtu jāzina un jāsaprot jebkuram uzņēmējam par SEO optimizāciju savai mājas lapai. Nokļūstiet Google pirmajos rezultātos sekojot šiem padomiem!

  • Mājaslapai ir jāsatur bagātīgu un noderīgu tekstu. Ja agrākos gados indeksēšanai pēc atslēgvārdiem pietika ar atslēgvārdiem vien, tad mūsdienās tas ir mainījies. Google ir uzspodrinājusi savus meklēšanas un indeksēšanas standartus.
  • Mājaslapai ir jābūt atbilstoši noformētāi – ir nepieciešams META virsraksts un apraksts katrai tās lapai, kā arī attēliem ir jātatur alternatīvo tekstu un attēla nosaukumu. Tie ir HTML koda parametri, kurus iestrādā mājaslapas kodā un uz publiskās lapas tie nav redzami. Šie parametri ir paredzēti Google robotiem, kas nolasa un attiecīgi indeksē lapas meklētājā.
  • Mājaslapai ir  jābūt drošai – tai ir jābūt aprīkotai ar SSL sertifikātu, kas adreses joslā parādīs zaļu slēģa simbolu un vēstīs apmeklētājiem, ka šo lapu izmantot ir droši.
  • Ja Jūsu mājaslapa ir veidota balstoties uz dinamisko, jeb servera puses programmēšanas valodu kā PHP jeb arī, ja tā ir veidota ar kādu no CMS sistēmām, piemēram, WordPress, vai OpenCart, tad tai ir jābūt aprīkotai kešatmiņu.

SEO optimizācija WordPress

SEO optimizācija WordPress ir veicama, pievienojot kešatmiņas spraudni. Optimizācija ar kešatmiņu ļaus ielādēt vietni ātrāk, jo tas ir svarīgi nevien apmeklētājiem, bet tas ir svarīgs faktors tam, kā Google ierindos Jūsu mājaslapu meklēšanas rezultātos. Kešatmiņa ir veids kā ātrākai piekļuvei tiek saglabāti dati, lai tie būtu ātrāk pieejami. Ja Jūsu mājalspa ielādējas no servera puses koda (lietojot PHP programmēšanas valodu), katru reizi Jūsu pārlūkprogramma veic pieprasījumu serverim, kas padara rezultāta ielādēšanu vēlāku nekā tā varētu būt. Ātrāk ielādējas klienta puses kods, jeb HTML kods.

Kā strādā kešatmiņa?

Kešatmiņa “noķer” ielādēto PHP koda izvadīto rezultātu, jeb Jūsu mājaslapu un izveido “noķertās” kopijas HTML veidolā, lai tās būtu nekavējoties pieejamas turpmākiem mājaslapas ielādēšanas pieprasījumiem. Šādā veidā mājaslapa strādā daudz ātrāk.

Pastāv vēl daudzi citi priekšnosacījumi un uzdevumi, kas jāveic, lai mājaslapai būtu laba indeksācija Google un citu meklētāju rezultātos.

Vēlies ātri iegūt vairāk apmekelētājus savai mājaslapai? Uzzini, kā to paveit šeit!

Vēlies SEO optimizāciju veikt paša spēkiem? Šeit atradīsi nepieciešamos rīkus kvalitatīvas un pilnvērtīgas SEO optimizācijas veiksānai no SERPED.

Vēlies palīdzību latviešu valodā? Piesaki SEO auditu šeit!

Uzzini, kā tavai vietnei var palīdzēt profesionāls SEO pakalpojums šeit!