Saderināšanās gredzenu dažādie stili

līgavas gredzens

Image by bristekjegor on Freepik
Dažādi saderināšanās gredzeni piestāv dažādiem pirkstu tipiem, kas arī galu galā ir būtisks izvēles faktors. Atrast vispiemērotāko gredzenu savu pirkstu formai un izmēram, neatkarīgi no tā, vai pirksti ir īsi, gari, slaidi vai plati, var būt diezgan liels izaicinājums. Pareiza gredzena izvēle līdzinās savai figūrai piemērota apģērba izvēlei, ar domu, ka ne visi modeļi uz konkrēta pirksta izskatīsies tikpat labi kā veikala skatlogā.

Gredzenu var grupēt četros pamatstilos: “solitaire”, dārgakmeņu, “halo” un triloģijas (“trilogy”) tipa gredzeni. Šo četru dažādo gredzenu stilu daudzveidība ļauj iegūt unikālu pieredzi.

Solitaire” tipa gredzens

Vienkāršs un izsmalcināts savā izskatā, “solitaire” tipa saderināšanās gredzenam ir pievienots viens vērtīgs dārgakmenis – parasti tas ir dimants. Šis ir ikoniskākais un vienkāršākais saderināšanās gredzenu stils.

Dārgakmeņu gredzens

To dēvē arī par “Channel” tipa saderināšanās gredzeniem, uz gredzenas stīpas atrodas mazi dārgakmeņi, bet centrā ir viens lielāks dārgakmenis. Galvenais ir centrālais dārgakmens un bieži vien veidojot šī tipa saderināšanās gredzenus, tiek izmantoti briljanti. To dara ne vien to augstās izturības un vienreizējā izskata dēļ, bet arī tradīciju dēļ.

Halo gredzens

Veidots ar “solitaire” tipa gredzena vienkāršību, “halo” gredzens ietver sevī mazus dārgakmeņus, kas izvietoti apkārt centrālajam dārgakmenim. Tas piešķir gredzenam papildus detaļas un arī palielina gredzena lielumu. Katrs mazais izmantotais akmentiņš tiek izvēlēts ar īpašu rūpību, lai tas atbilstu kvalitātei, uzlabotu centrālā dārgakmeņa krāsu un dzidrumu.

Triloģijas gredzens

“Trilogy” jeb triloģijas gredzens parasti sastāv no viena lielāka centrālā dārgakmeņa, kuru norobežo divi nedaudz mazāki dārgakmeņi. Papildus sānu dārgakmeņi parasti ir aptuveni puse no centrālā dārgakmens karātu svara, tomēr izmērs, kuru var izvēlēties, ir atkarīgs tikai no paša pircēja. Lai gan katrs dārgakmens ir unikāls, abi sānu dārgakmeņi tiek izvēlēti, lai perfekti papildinātu un saskanētu pēc formas, karātu svara, kā arī saskanētu ar centrālā dārgakmens krāsu un dzidrumu.

Pave” tipa modelis

Vēl viens klasisks gredzenu modelis ir pave. Ja salīdzina tos ar Channel tipa gredzeniem, tad atšķirība ir dārgakmeņi uz gredzena stīpas – šajā modelī tie ir smalkāki, radot iespaidu, ka gredzena josla ir ar dārgakmeņiem nosēta. Tas gan rada interesantāku gaismu spēli, gan ļauj izmantot pavisma nelielus dārgakmeņus.

Bezel” stila gredzens

Pretstats “halo” tipa gredzeniem ir “bezel” stila gredzens – atturīgs modelis, kuru izceļ centrālais dārgakmens, ko apņem dārgmetāla rāmītis. Modelis ir elegants un arī ļoti praktisks. Derēs minimālisma stila cienītājiem.

Split” modeļa gredzeni

“Split” modelis jeb latviski varētu teikt “sadalītā stīpa” – elegants veids, kā, neizmantojot papildus dārgakmeņus, padarīt gredzenu bagātīgāku un novadīt visu uzmanību uz centrālo dārgakmeni. Pašu gredzena stīpu arī iespējams rotāt ar dārgakmeņiem vai kādu īpašu gravējumu. Šajā gadījumā gredzens no minimālistiska kļūs daudz ekstravagantāks.

Ja runājam par materiāliem, Latvijā pārsvarā cilvēki izvēlas zelta saderināšanās gredzenus. Zelta gredzenu gadījumā parasti pievērš uzmanība tā saucamai zelta provei. Vispopulārākie ir 585. proves gredzeni, kas nozīmē, ka tos sastāvā ir 58,5% zelta. Šāds zelta īpatsvars ir optimāls, lai gredzenam nodrošinātu nepieciešamo izturību.

Savukārt no dārgakmeņiem, kā jau arī iepriekš tika minēts, populārākā izvēle ir briljants, tikai tā daudzums un lielums tieši ietekmē gredzena cenu. Atliek vien izvērtēt budžetu potenciālam gredzenu pirkumam un veikt izvēli. Internetveikalā 220.lv pieejami auskari (šeit) un gredzeni dažādām gaumēm dažādos cenu līmeņos – katrs atradīs sev piemērotu gredzenu: https://220.lv/lv/apgerbi-apavi-aksesuari/aksesuari-sievietem-un-viriesiem/rotaslietas/gredzeni.